وبلاگ شهدای شهرستان بهاباد


بزرگ مرد تاريخ

 
لوگوي دوستان
گنجينه احاديث

جستجو گر گوگل
شهدای بهابادوقتی از کوچه پس کوچه های شهر عبور می کنی متوجه یک اقدام به جا و در خور ستایش می شوی وآن اینکه سر در منازل پدر ومادر شهدا مزین به تمثال مبارک شهیدشان شده است .

این اقدام بنیاد شهید وامور ایثارگران که ظاهرا با عنایت فرماندار محترم صورت گرفته ، اگر چه دیر ولی باعث خوشحالی وتقدیر مردم وخانواده های معظم شهدا شده است.

البته خوب است در هرمسجدی تصاویر شهدای آن مسجد نصب شده ویا در چند نقطه شهر تصاویر زیبای شهدا نصب و یا کشیده شود.

   بقیه در ادامه مطلب


   نوشته شده در دوشنبه سوم آذر ۱۳۹۳  توسط حسین حاتمی چند ماهی است با آمدن فرماندار جدید وحدت رویه  خوبی به وجود آمده و کارهای خوبی در دست اقدام است ویا اینکه انجام شده است.

یکی از این اقدامات فرهنگی آقای عباس اقبال فرماندار شهرستان بهاباد توجه به فرهنگ جهاد وشهادت است واز جمله آن , دعوت از والدین شهدا در جلسه شورای اداری شهرستان وشروع آن جلسه با نام ویاد شهید وتجلیل از خانواده شهید است تا مسئولین ادارات ما هم روحیه ای گرفته و کار جهادی را ازشهدا یاد بگیرند. 

البته دراین جلسات قسمتی از وصیتنامه و زندگی نامه شهید قرائت و مسئولین برای دقایقی پای حرف خانواده شهید می نشینند.

از این اقدام فرماندار وباعث وبانی آن وهمکاری بنیاد شهید وامورایثار گران تقدیروتشکر می کنیم. 

اولین شورای اداری سال 93 با حضور والده مکرمه شهید علیرضا عالمی زاده

اولین شورای اداری سال 93 با حضور والده مکرمه شهید علیرضا عالمی زاده

دومین جلسه شورای اداری سال 93 با حضور پدر بزرگوار شهید محمدرضا زینلی

دومین جلسه شورای اداری سال 93 با حضور پدر بزرگوار شهید محمدرضا زینلی

سومین جلسه شورای اداری سال 93 با حضور پدر ومادر بزرگوارشهید محمدرضا خوش خوش آبادی

سومین جلسه شورای اداری سال 93 با حضور پدر ومادر بزرگوارشهید محمدرضا خوش خوش آبادی

چهارمین جلسه شورای اداری در در سال 93 معارفه بخشداران بخش آسفیچ و مرکزی ومعاون فرماندار به یاد شهید یدالله طالبی پدر بزرگوار معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد

چهارمین جلسه شورای اداری در معارفه بخشداران بخش آسفیچ و مرکزی ومعاون فرماندار به یاد شهید یدالله طالبی پدر بزرگوار معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد

پنجمین جلسه شورای اداری  درسال 93 با حضور پدر بزرگوار شهید حسین عبداللهی وبرادر شهید حسن عبداللهی

 

 

 


   نوشته شده در یکشنبه دوم آذر ۱۳۹۳  توسط حسین حاتمی «فاطمه خوئینی» مادر سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی ساعتی پیش در سن ۸۸ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به سوی فرزند شهیدش پرکشید.

«فاطمه خوئینی» مادر سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی ساعتی پیش در سن 88 سالگی در بیمارستان ولایت شهر قزوین دعوت حق را لبیک گفت و به سوی فرزند شهیدش پر کشید.
وی به علت کهولت سن و بیماری قلبی امروز در 24 ابان ماه 93 دارفانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.
شهید عباس بابایی، در سال 1329، در شهرستان قزوین دیده به جهان گشود. دوره ی ابتدایی و متوسطه را در همان شهر به تحصیل پرداخت و در سال 1348، به دانشکده خلبانی نیروی هوایی راه یافت و پس از گذراندن دوره آموزش مقدماتی برای تکمیل دوره به آمریکا اعزام شد. شهید بابایی در سال 1349، برای گذراندن دوره خلبانی به آمریکا رفت. طبق مقررات دانشکده می بایست به مدت دو ماه با یکی از دانشجویان آمریکایی هم اتاق می شد. آمریکایی ها، در ظاهر، هدف از این برنامه را پیشرفت دانشجویان در روند فراگیری زبان انگلیسی عنوان می کردند، اما واقعیت چیز دیگری بود. چون عباس در همان شرایط تمام واجبات دینی خود را انجام می داد، از بی بند و باری موجود در جامعه آمریکا بیزار بود. 
با ورود هواپیماهای پیشرفته اف – 14 به نیروی هوایی، شهید بابایی که جزء خلبان های تیزهوش و ماهر در پرواز با هواپیمای شکاری اف – 5 بود، به همراه تعداد دیگری از همکاران برای پرواز با هواپیمای اف–14 انتخاب و به پایگاه هوایی اصفهان منتقل شد. با اوج گیری مبارزات علیه نظام ستمشاهی، بابایی به عنوان یکی از پرسنل انقلابی نیروی هوایی، در جمع دیگر افراد متعهد ارتش به میدان مبارزه وارد شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وی گذشته از انجام وظایف روزمره، بعنوان سرپرست انجمن اسلامی پایگاه، به پاسداری از دستاوردهای پرشکوه انقلاب اسلامی پرداخت. شهید بابایی با دارا بودن تعهد، ایمان، تخصص و مدیریت اسلامی چنان درخشید که شایستگی فرماندهی وی محرز و در تاریخ 7/5/1360، فرماندهی پایگاه هشتم هوایی بر عهده ی او گذاشته شد. به هنگام فرماندهی پایگاه با استفاده از امکانات موجود آن، به عمران و آبادانی روستاهای مستضعف نشین حومه پایگاه و شهر اصفهان پرداخت و با تامین آب آشامیدنی و بهداشتی، برق و احداث حمام و دیگر ملزومات بهداشتی و آموزشی در این روستا، گذشته از تقویت خط سازندگی انقلاب اسلامی، در روند هر چه مردمی کردن ارتش و پیوند هر چه بیشتر ارتش با مردم خدمات شایان توجهی را انجام داد.

بابایی، با کفایت، لیاقت و تعهد بی پایانی که در زمان تصدی فرماندهی پایگاه اصفهان از خود نشان داد، در تاریخ 9/9/1362 با ارتقاء به درجه سرهنگی به سمت معاون عملیات نیروی هوایی منصوب و به تهران منتقل شد. با بیش از 3000 ساعت پرواز با انواع هواپیماهای جنگنده، قسمت اعظم وقت خویش را در پرواز های عملیاتی و یا قرارگاه ها و جبهه های جنگ در غرب و جنوب کشور سپری کرد و به همین ترتیب چهره آشنای «بسیجیان» و یار وفادار فرماندهان قرارگاه های عملیاتی بود و تنها از سال 1364 تا هنگام شهادت، بیش از 60 مأموریت جنگی را با موفقیت کامل به انجام رسانید.
شهید برای پیشرفت سریع عملیات ها و حسن انجام امور، تنها به نظارت اکتفا نمی کرد، بلکه شخصاً پیشگام می شد و در جمیع مأموریت های جنگی طراحی شده، برای آگاهی از مشکلات و خطرات احتمالی، اولین خلبان بود که شرکت می کرد. سرلشکر بابایی به علت لیاقت و رشادت هایی که در دفاع از نظام، سرکوبی و دفع تجاوزات دشمنان از خود بروز داد، در تاریخ 8/2/1366، به درجه سرتیپی مفتخر گردید. تیمسار بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به هنگام بازگشت از یک مأموریت برون مرزی، هدف گلوله ضد هوایی قرار گرفت و به شهادت رسید. تیمسار عباس بابایی صبح روز پانزدهم مرداد ماه روز عید قربان همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی (سرهنگ نادری) به منظور شناسایی منطقه و تعیین راه کار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای آموزشی اف–5 از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد. تیمسار بابایی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در آسمان خطوط مرزی، هدف گلوله های تیربار ضد هوایی قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح شد و بلافاصله به شهادت رسید.  بابایی در هنگام شهادت 37 سال داشت.
 

 


   نوشته شده در جمعه سی ام آبان ۱۳۹۳  توسط حسین حاتمی یکی ازشهدایی که شاید از جهتی تعلق خاطر به بهاباد داشته باشد بیسیم چی شهید احمد دانشی است آن هم به خاطر اینکه از مادری بهابادی از خاندان محترم اخوان است (حاجیه خانم اخوان همشیره مرحوم حاج حسن وحاج غلامحسین و احمد اخوان می باشند) وپدر بزرگوارشان حاج محمد حسن دانشی از روستای کهن واقع در 40 کیلومتری بهاباد و نویسنده ومعلم بازنشسته مدارس کرمان و الان ساکن شهر کرمان می باشند.

دراینجا جادارد گوشه ای از زندگی نامه و وصیتنامه شهید جاویدالاثر احمد دانشی را بنویسیم تا چراغ راه ما باشد.

زندگینامه :

شهیداحمددانشی درتیرماه 1349درشهراصفهان متولدگردید(به علت ادامه تحصیلات پدرش دردانشگاه اصفهان ،خانواده شان ازکرمان به اصفهان مهاجرت کرده بودند)تحصیلات ابتدایی خودرا دردبستان علوی وصدیق کرمان ودوره راهنمایی رادرمدرسه شهیدنامجو به پایان رساند.

ازسال دوم راهنمایی مرتبا شوق رفتن به جبهه راداشت اما به علت کمی جثه ونیزکمی سن پدرومادرازرفتن او ممانعت می کردند دوره دبیرستان را دردبیرستان شهداء 10دررشته علم تجربی شروع کرد درآغاز سال تحصیلی65-66 درحالی که 16 سال بیشترنداشت پدرومادر راراضی کرد اما ستاد اعزام به علت اینکه سن او کمتر از18 سال بود ازثبت نام اوممانعت نمود امااوبا دست بردن به شناسنامه وگرفتن کپی ازروی آن خودرا ثبت نام ودرآخرمهر65 با شهیدبزرگوارغلام رضا شمس الدینی که قبلا دوست وآشنا بود عازم جبهه شد وهمراه ایشان به واحدیگان دریایی لشکرثارالله رفت.

درواحدیگان دریایی ایشان درقسمت اداری همکاری داشت .دوستانش نقل کردند درهنگام شروع عملیات وقتی که اسامی قایقرانهارا می خواندند آقای شمس الدینی اسم ایشان وچند نفردیگر رابرخلاف انچه خودشان قبلا تصور می کردند نخوانده بود احمدبه شدت ناراحت شده وبه آقای شمس الدینی گفته بود که چرا به ماقایق نمی دهیدشمس الدینی جواب داده بود شما جثه تان ضعیف است وتوان این کاررا ندارید اگرمی خواهید درعملیات شرکت کنید بایدبرویدخرمشهردوره یک یا دو روزه بیسیم ببینید ودرعملیات بیسیم چی باشیدایشان ورفقایش باخوشحالی پذیرفته وپس ازگذراندن دوره درعملیات کربلای 4 شرکت نمودند.

در روزعملیات ایشان چندمرتبه برای آوردن زخمی ها وشهدا با قایق به ام الرصاص رفته بود ودر مرحله آخر چون جلیقه نجات به تن نکرده وبیسیم به پشتش بوده هنگامی که خمپاره دشمن به قایقی که اووشهیدشمس الدینی ویکی دیگر ازبرادران دراو بودند اصابت می کند هر سه نفر شهید می شوند ولی جنازه ایشان به واسطه سنگینی بیسیم ونبود جلیقه نجات ازقعرآب هرگز بالا نیامد.

پیکرمطهر این شهید هنوز مفقود الاثر است.

وصیتنامه :

بنام الله پاسدارحرمت خون شهیدان وسلام ودرود به ولی عصر (عج) ونایب برحقش خمینی بت شکن وسلام ودرود به روان پاک شهیدان وصیت نامه خود را شروع می کنم شهادت می دهم که نیست خدایی جز خدای یگانه وشهادت می دهم که محمد (ص)رسول خداست وعلی (ع)امام وولی مومنین است خدایا زمانی بود که من قادر به راندن پشه ای هم نبودم اما بانظر لطف ومرحمت تو به جایی رسیدم که می بایست را راست را پیشه گیرم ای خدا من اشتباه کردم وراه شیطان را رفتم ای خدای من بنده گناه کاری بیش نیستم حال که من را می بری من راببخش و ای خدای من ازعذاب آخرت تو می ترسم ازجواب دادن به سوالات تو که ازصرف کردن عمرخود ونماز وروزه واین هاست می ترسم . ای پدر ومادر کشته شدن من درمیدان جنگ به معنی این نیست که شهیدشده ام انگاه مرگ من فرا رسیده است وخواست خدااست که من اینجا بمیرم برادران وخواهران من که راه را اشتباه رفتند اما شما نروید اگر می خواهید راه راست را بروید همین بس که (اوصیکم بتقوی الله ونظم امرکم )وصیت می کنم شما را به تقوی الهی ونظم درامورتان ای برادران مسئله مرگ خیلی مهم است مرگ را به شوخی نگیرید خیلی سخت است البته برای کسانی که عمرخودرا صرف عبادت خداکرده اند خیلی شیرین حتی ازعسل هم شیرین تراست اما برا ی کسانی چون من واقعا سخت است من نمی دانم درآن دنیا چه به سرم می آید آیا خدا ازسرتقصیرات من خواهدگذشت یا نه همه می دانید که به سوی خدا می روید پس چرا نمی خواهید بدون شرمندگی باروی گشاده به استقبال مرگ بروید ای پدر ومادر برای من گنه کار5/1 سال نمازبخوانید و2ماه روزه بگیرید برای من زیارت اهل قبور بخوانید ازتمامی اقوام طلب عفو وبخشش دارم وامیددارم که اگربدی ازمن سرزده ببخشند پدرومادر عزیزم ازمن راضی باشید.


   نوشته شده در شنبه پنجم مهر ۱۳۹۳  توسط حسین حاتمی موضوع: خبر شهدا

مناقشات سوریه که در روزهای ابتدایی در قالب اعترا ض های مردمی به وجود آمده بود، خیلی زود ماهیت صهیونیستی خود را نشان داد و گروهک های مختلف تکفیری و وهابی به پشتوانه جبهه ضد مقاومت غربی-عربی، سوریه را به میدان کار زاری بین المللی برای نشانه روی اسلام ناب محمدی(ص) و نابود کردن جبهه مقاومت تبدیل کردند. لیکن جوانان دلباخته سالار شهیدان(ع) و فرزندان معنوی امام خمینی(ره) که گهواره نشینان روزهای انقلاب بودند، در دفاع از جبهه جهانی مقاومت به سوی خط مقدم شتافتند و در جوار حرم شریف حضرت زینب کبری(س) به خیل شهدای کربلایی پیوستند؛ به برکت خون شهدای مدافع حرم بود که اکنون محور مقاومت هنوز پا بر جا مانده است.

شهدای ایرانی مدافع حرم حضرت زینب(سلام الله علیها)

شهید حاج اسماعیل حیدری

شهید حیدری 31 بهمن ماه 1392 در شهرستان آمل، از مسجد امام رضا(ع) تا گلزار شهدای امامزاده ابراهیم(ع) تشییع و در جوار امام زاده ابراهیم(ع) با احترام به خاک سپرده شد.

شهید مهدی عزیزی 

 شهید مهدی عزیزیاز بسیجیان حوالی میدان خراسان تهران بود که در حال دفاع از حریم حرم حضرت زینب(س) در خاک سوریه به دست تروریست‎های تکفیری به شهادت رسید، و مراسم تشییع و تدفین وی، سیزدهم مرداد سال 92 برگزار شد و این شهید بزرگوار در قطعه 26 بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

مستندساز شهید هادی باغبانی

اما در میان این شهدا، افرادی نیز بودند که به واسطه رسالت در عرصه کنونی و با اهمیت رسانه، در قالب تهیه تصاویر و اسناد از جنایات تکفیری‌های افراطی به سوریه رفته بودند و از جمله این افراد، شهید ˈ هادی باغبانی ˈ متولد1362خبرنگار و مستند ساز ایرانی بود که 28 مرداد ماه 92 در حومه شهر دمشق سوریه مورد حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

پیکر مطهر این شهید گرانقدر سه روز بعد از شهادت برروی دستان مردم ولایت مدار بابلسر تشییع و در جوار امامزاده ابراهیم (ع) این شهرستان به خاک سپرده شد.

شهیدمحسن حیدری 

شهید محسن حیدری، متولد 1363 یکی دیگر از مدافعین حرمین شریفین زینبیین و از فعالان فرهنگی و قرآنی شهرستان خمینی شهر بود که در همین راستا به درجه رفیع شهادت نائل شد و مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید روز 31 مرداد ماه92 از میدان شهدا خمینی‌شهر برگزار و پیکر مطهرش با احترام در گلزار شهدای خمینی‌شهر به آغوش خاک رفت.

شهید محمدحسین مرادی

پیکر مطهر شهیدمحمدحسین مرادیظهر جمعه اول آذر ماه 92 با حضور مردم مشکی پوش در عزای اباعبدالله الحسین علیه السلام تشییع و در بارگاه امامزاده علی اکبر (علیه السلام) چیذر به خاک سپرده شد.

سردارشهید محمدجمالی پاقلعه

سردارشهید محمد جمالی پاقلعه متولد1342

پیکر مطهر این جانباز شهید صبح سه‌شنبه، 14 آبان ماه 92 رأس ساعت 8 صبح از حسینیه ثارالله کرمان آغاز و در گلزار شهدا کرمان در مسجد صاحب‌الزمان (عج) در کنار هم‌رزمان شهیدش آرام می‌گیرد.

 

این جانباز شهید که از پیشکسوتان دفاع مقدس بود جانشین و فرماندهی گردان‌های رزمی و فرماندهی محورهای عملیاتی لشکر 41 ثارالله کرمان را دوره دفاع مقدس در کارنامه ایثارگری خود دارد.

شهید محمودرضابیضایی(حسین نصرتی)

 

شهیدمحمودرضابیضایی متولد1360 روز یکشنبه ۲۹ دی ماه 92 به دست وهابیون تکفیری در سوریه به شهادت رسید. وپس ازتشییعی باشکوه در اسلامشهر وتبریز در گلزارشهدای تبریز به خاک سپرده شد.

شهید محمدحسین عطری

شهید محمدحسین عطری متولد1355 مراسم تشییع پیکر مطهر این پاسدار رشید اسلام 18خرداد 92 با حضور گسترده مردم و در جمع مشتاقان به شهادت از مقر سپاه ناحیه مرکزی رشت (پل عراق) تا میدان شهرداری بر دوش مردم ولایتمدار و شهیدپرور استان تشییع و در جوار قبر میرزاکوچک جنگلی در مسجد سلیمان‌داراب رشت به خاک سپرده شد.

شهید غلامعلی تولی 

شهید غلامعلی تولی نیز در دفاع از حرم مطهر عقیله‌ی بنی‌هاشم، حضرت زینب‌کبری(س) و حضرت‌رقیه(س) 23 خرداد92به درجه رفیع شهادت نایل گردید و پیکر مطهرش در 25 خرداد ماه  در گلزار شهدای شهرستان گنبد به خاک سپرده شد.

شهید علی عسکری

پیکر شهید علی عسگری متولد1362نیز 15 بهمن 91 با حضور مردم شهر طاقانک شهرکرد به سمت گلستان شهدای این شهر تشیع و با احترام به خاک سپرده شد.

شهیدرضاکارگربرزی

شهید رضا کارگر برزی متولد 1358نیز دیگر شهیدی بود که در انفجاری که در مردادماه 92 در سوریه رخ داد، به شهادت رسید؛ پیکر این شهید در گلزار شهدای شهر نظرآباد به خاک سپرده شد.

شهید سید مهدی موسوی

سیدمهدی موسوی  متولد1363 ازدیگر شهدایی بود که در دفاع از حریم آل‌الله جانانه درتاریخ 10تیر 92به شهادت رسید؛ وی که اهل محله کمپلو اهواز و همچنین جانشین فرماندهی حوزه مقاومت بسیج ۱۰ اهواز بود، نامش در کنار اسامی شهدای مسجدالنبی(ص) منطقه لشکر این شهر جای گرفت و پیکرش نیز در گلزار شهدای اهواز به خاک سپرده شد.

شهید رسول(محمدحسن) خلیلی

شهید رسول خلیلی در 20 آذر 1365 در تهران متولد وعاقبت الامر در 27 آبان 92 درراه دفاع ازحرم حضرت زینب (علیهاسلام ردای شهادت پوشید و جاودانه شد.

 شهیدسید علی اصغر شنائی

 شهيد‌سيد‌علي‌اصغر شنايي در شب يازدهم محرم الحرام سال 1359 هجري شمسي در ديباج و در ميان خانواده‌اي مذهبي به دنيا آمد. در يكي از شب‌ها دفاع از حرم، موشك هدايت‌شونده كه هديه صهيونيست‌ها بود به تانك اصابت مي‌كند و شهيد سيد‌علي‌اصغر به همراه دو دوست ديگرش شهيد سيد‌مهدي خراساني و شهيد امير كاظم‌زاده در آتش عشق به شهادت و در لابلاي پولاد ارابه جنگي ذوب مي‌شوند و روح بلندشان در مسير پاسداري از حرم حضرت زينب كبري(س) در تاريخ 14خرداد ماه 1392 به ملكوت اعلي پر مي‌كشد. 

 


   نوشته شده در یکشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۳  توسط حسین حاتمی 
   نوشته شده در یکشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۳  توسط حسین حاتمی اگر در راهپیمایی ۲۲بهمن بهاباد حضور داشتید لابد از کثرت جمعیت شگفت زده شدید.برخلاف همه پیش بینی ها ، بی شک راهپیمایی امسال یکی از باشکوه ترین راهپیمایی های تاریخ بهاباد بود.مردم بهاباد علیرغم دل پرخونی که از پایمال شدن کرامت خود داشتند اما با حضور خود ثابت کردند که به خاطر حرکت غلط و وحشیانه عده ای نادان ، رهبر عزیز و بزرگوار خود را تنها نخواهند گذاشت و تا ابد به پای این انقلاب که ثمره خون هزاران شهید است خواهند ایستاد.

درود برمردم انقلابی وبابصیرت  بهاباد.دست مریزاد

 


   نوشته شده در جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱  توسط حسین حاتمی موضوع: خبر شهدا

نورالدین پسرایران


دست‌نوشته رهبر انقلاب بر حاشیه کتاب «نورالدین پسر ایران»

«بسم الله الرحمن الرحیم

این نیز یکی از زیباترین نقاشیهای صفحه‌ی پُرکار و اعجاز گونه‌ی هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی که از قریحه‌ی ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازک‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هائی که عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته میماند، از ویژگیهای برجسته‌ی این کتاب است. تنها نقصی که به نظر رسید نپرداختن به نقش فداکارانه‌ی همسری است که تلخی‌ها و دشواریهای زندگی با رزمنده‌ئی یکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر اَجر با او را پذیرفته است.

ساعات خوش و با صفائی را در مقاطع پیش از خواب با این کتاب گذراندم والحمدلله

90/10/20»


«نورالدین پسر ایران» كتاب خاطرات سید نورالدین عافی است؛ پسری شانزده ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی كه مانند دیگر رزمنده‌های نوجوان ایران با تلاش و زحمت فراوان رضایت والدین و مسئولین را برای اعزام به مناطق عملیاتی جلب كرد و از دی ماه 1359 -یعنی تنها سه ماه پس از آغاز جنگ تحمیلی- به جبهه‌های نبرد با متجاوزان رفت. او حضور در گردان‌های خط‌‌شكن لشكر 31 عاشورا را به عنوان نیروی آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌های مختلف تجربه كرده و بارها مجروح شده است. نورالدین نزدیك به هشتاد ماه از دوران جنگ تحمیلی را علیرغم جراحات سنگین و شهادت برادر كوچك‌ترش سید صادق -در برابر چشمانش- در جبهه ماند و در عملیات‌های متعددی حضور داشت و جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.   نوشته شده در شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۱  توسط حسین حاتمی  در آخرین روز از هفته دفاع مقدس توفیق رفیق شد وبه دیدار خانواده چهار شهید والامقام شهرستان بهاباد شتافتیم . این برنامه از طرف ناحیه مقاومت بسیج بهاباد ترتیب داده شده بود. 

1- درابتدا به منزل شهید حسین عبداللهی رفتیم. این شهید بزرگوار درسال 1346 درروستای شهید پرور سنجدک به دنیا آمد دوره ابتدایی را درزادگاهش ودوره راهنمایی ومتوسطه را در شهرستان بافق سپری کرد او دررشته راه وساختمان هنرستان فنی شهید باهنر بافق درس می خوانده وشبها درپایگاه محل حضور پیدا می کرد. این شهید عزیز با شهید سید حسین میرمحمدی که از همسایگانشان درروستا بود بسیار رفیق وهمراه بود... سید حسین در 12شهریور 1364 در جزیره مجنون به شهادت می رسد ودوره دلتنگی حسین هم شروع می شود . حسین بسیار عاشق شهادت بود وبالاخره در بهمن 1364 در جزیره مجنون ودر هنگامه عملیات والفجر 8 بال دربال ملایک گذاشته وبه آرزویش رسید. عموی شهید ، پس از شهادت حسین می گوید من هم شهید می شوم وبالاخره حبیب ابن مظاهرشهدای بافق وبهاباد شهیدحسن عبداللهی هم کمتراز سه ماه بعدازشهادت حسین به شهادت می رسد. وبه راستی آیا می دانید روستای سنجدک 6 شهید دارد. پدر ومادرشهید می گویند : خوشا به حال شهدا که راه خودرا شناختند ورفتند واز همان اول نورشهادت درجبین این عزیزان پیدا بود. ما ازراهی که این عزیزان رفتند به هیچ عنوان پشیمان نیستیم وحالا هم حاضریم هرزمان لازم باشد فرزندانمان را فدای اسلام وامام وانقلاب کنیم.    سر خم می سلامت  شکند اگر سبویی.


2 - دیدار بعدی با خانواده شهید رضا اخوان بود که بسیار جالب وپندآموزبود. حاج محمدمهدی اخوان پدر بزرگوارشهیدی که 24 است چشم انتظار فرزندش بوده ولی فقط درسال 81 خبر شهادت فرزندش آورده اندمی گویدک این انقلاب عظیم معجزه است چه کسی فکر می کرد اینطور انقلاب پیروز شود وآمریکاییهایی که کسی جرات نمی کرد به سگ آنها توهین کند اینطور مفتضح شده و شکست بخورند والان مردم درسراسر عالم  به پاخیزند و پرچم امریکا را آتش بزند .این معجزه نیست؟ .... اوازعظمت امام می گوید که چطور با شجاعت واعتقاد فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند این کلام معجزه است.

این پدر دلسوخته شهید با اعتقاد راسخ می گوید : مرگ حق است وانسانی که یک روز به دنیا می آید یک روز هم باید بمیرد چه بهتر که با شهادت بمیرد. من ازاینکه فرزندم درراه خدا واسلام شهید شده ذره ای پشیمان نیستم و می گویم او به نهایت آرزویش رسید خوشا به سعادتش . الان هم اگر اتفاقی بیفتد من با 80 سال سن جلو می افتم وسه پسردیگر در پشت سر آماده فداکاری خواهیم بود . چه فوزی بالا تراز شهادت در راه خدا.

3- دیدار با خانواده شهید حسینعلی غفوری هم خالی از لطف نبود

4 - در پایان سری زدیم به منزل شهید علیرضا عالمی زاده زدیم.


   نوشته شده در شنبه هشتم مهر ۱۳۹۱  توسط حسین حاتمی موضوع: خبر شهدا
   نوشته شده در یکشنبه دوم مهر ۱۳۹۱  توسط حسین حاتمی خيلي بي معرفتيم!!!
توضيح ضروري:
قبل از آن كه متهم به برخي انگ هاي نچسب شوم، لازم به توضيح است كه حقير نگارنده نيز معتقد به حفظ حرمت مادي و معنوي تمامي قهرمانان كشور عزيزمان مي باشم.
علي دايي براي همه ايران دوست ها قابل احترام است، زيرا او آقاي گل جهان شناخته شده است. هر چند كه بابت هر گلي كه زده است چند گل هم نزده! زيرا هر گل او با همكاري تيمي حاصل شده و هر گل او با سكه هاي طلا جبران شده است.
علي دايي متولد 1348 است و دايي علي هم متولد .1348
دايي علي سال 1360 دندانه اي ناقابل به زير هشت (8) تاريخ تولد شناسنامه اش اضافه كرد تا مجوز حضور در جبهه هاي جنگ تحميلي را در سن 12 سالگي دريافت كند.
همزمان كه علي دايي سرش را مقابل توپ قرار مي داد براي اعتلاي ورزش كشورش، دايي علي نيز براي حفظ سرحدات مرزي كشور سرش را مقابل توپ و خمپاره و... قرار مي داد.
نتيجه اين شد كه علي دايي با بيش از 100 گل زده، شده آقاي گل جهان، و دايي علي با شكار بيش از 100 تانك متجاوز عراقي شد جانباز و خانه نشين...
هم اكنون علي دايي به علت سهل انگاري و صدمات وارده در تصادف در بيمارستان بستري است و دايي علي هم به دليل عارضه هاي شيميايي و...
خبر بستري شدن علي دايي به عنوان قهرمان ملي در تمامي بخش هاي مختلف خبري (دقت بفرماييد تمام بخش هاي خبري نه بخش خبرهاي ورزشي!) پخش شد! ولي خبر بستري شدن دايي علي را هيچ كس متوجه نشد!
همزمان با خبر تصادف علي دايي، سه نفر از رزمندگان دلاور لشكر علي ابن ابيطالب(ع) براي كمك رساني به مردمشان جانشان را فدا كردند، ولي هيچكس اين خبر را هم نديد!
ركورددار سني جانبازان شهيد شد، كسي نفهميد! زيرا متوليان فرهنگي از جمله صدا و سيما نخواستند بفهمند كه علي دايي و امثال او مديون جانفشاني دايي علي و امثال او هستند! شايد هم فهميدند و نخواستند روحيه عشق و ايثار قدري فضاي بهاري كشور را عطرآگين كند!
شايد مي خواهند نسل جديد به جاي آن كه مانند دايي علي لنگ هزينه هاي درماني اش در شب عيد باشد، غصه ساعت رولكس چند ده ميليوني اش را بخورد!!!
براي علي دايي هلي كوپتر جهت انتقالش به خصوصي ترين و ايضاً بهترين بيمارستان تهران اعزام مي شود و كل هزينه هاي سهل انگاري او را حضرات دست در كيسه بيت المال تقبل مي كنند، ولي امثال دايي علي بايد با همان امدادهاي غيبي روزگار خود را سر كنند! هر چند كه ديگر نه طلايي باقي مانده و نه فرشي و نه ...، تا غيب شود و هزينه هاي زندگي او تامين!!!
خيلي بي معرفتيم!!!
در هنگام تحويل سال 1391 از چند ساعت قبل تمامي شبكه هاي صدا و سيما حتي خواننده ها و هنر پيشه هاي دست چندم و فوتباليست هاي از رده خارج شده را به برنامه خود آورده بودند ولي دريغ از...
براستي چه جريان فكري مانع از بروز و گسترش فرهنگ ناب عاشقي در كشور اسلامي ما گرديد، آيا دشمن در نفوذ عوامل بدلي خود تا اين حد موفق عمل كرده است كه سراسر شبكه هاي تلويزيوني، راديويي و رسانه اي ما را در اختيار گرفته و به هر مناسبت چهره هايي را در منظر ديد نسل جوان كشورمان قرار مي دهد كه يا فوتباليست است يا خواننده، يا هنرپيشه، و... چرا به جاي الگو قرار دادن اينگونه افراد براي نسل جوان، نمي آييم شهداي زنده را مطرح كنيم؟!
چرا به جاي قهرمان ملي خطاب كردن فلان فوتباليست و معاف كردن او از خدمت سربازي، و دادن نشان افتخار و لياقت به اينگونه افراد، نمي آييم به شهداي زنده بها بدهيم؟! چرا همگام با دشمن سعي در فراموش كردن فرهنگ عاشقان سفر كرده را داريم؟!
وقتي مي آييم فلان خواننده و هنرپيشه مرد را كه زير ابرو برداشته است، و يا فلان هنرپيشه زن بزك كرده را كه در جامعه به عنوان افراد فاسد الاخلاق شهرت يافته اند، براي نسل جوان چهره و الگو مي كنيم، چه توقعي براي رعايت هنجارهاي ديني و اخلاقي جامعه، توسط نسل جوان داريم؟!
وقتي مي آييم فلان ورزشكار فاسدالاخلاق را الگوي جوانانمان قرار مي دهيم كه حتي در ميادين ورزشي نيز بويي از جوانمردي نبرده است، از جوانانمان چه توقعي داريم؟!
وقتي مي آييم ارزش خدمت به كشور و كسب افتخارات ملي را با سكه و ماشين برابر مي دانيم، ديگر جايي براي عرق ملي و ارزش هاي والاي مذهبي و اخلاقي باقي نمي ماند. و نتيجه آن مي شود همان ورزشكاري كه با نام مقدس ائمه سلام الله عليه، به موفقيت ورزشي رسيده است، اكنون براي تداوم افتخارآفريني هايش ، ماشين و خانه و ماديات دنيوي طلب مي كند! براستي كجا رفت آن فرهنگ عاشقي و آن زرنگي هاي عاشقانه؟!
كجا رفت آن فضاي عشق و ايثار؟! كجا رفت رضاي خدا در تمامي امورمان؟! كجا رفت سوز دعاهايمان؟! كجا رفتند خادمان بي ادعا؟! كجا رفت لحظه هاي ناب معاشقه؟!
براستي! اگر اكنون يكي، تنها يكي از آن سبكبالان عاشق از ما سؤال كند كه: ما براي حفظ ناموس اين كشور رفتيم، شما بعد از ما حتي به ناموس همسايه ديوار به ديوار خودتان هم رحم نكرديد! چه پاسخي داريم؟!
تصور بفرمائيد اگر اين فرهنگي كه الان حاكم شده است كه هركس در هر مقام و منصب، براي اداي وظيفه اش به كشور، درخواست ماديات دنيوي مي كند، اگر در زمان دفاع مقدس نيز اين اخلاق حاكم بود چه مي شد؟ در زماني كه براي تهييج به اصطلاح قهرمانان كشتي، وعده تحويل خودرو در فرودگاه داده مي شود! در زماني كه ركوردشكني، جايزه اش خانه و ماشين و ساير ماديات مي باشد! در زماني كه گل زدن در يك بازي فوتبال، مدال شجاعت و لياقت و قهرمان ملي، ارمغان مي آورد! اگر همين رويه در زمان دفاع مقدس حاكم بود، چه مي شد؟! تصور بفرماييد:
پشت ميدان مين رزمندگان زمينگير شده اند، آيا وعده خودرو و خانه مي تواند عاملي براي رفتن بر روي مين باشد؟! آيا با اين انگيزه هاي مادي، مي توان زرنگترين عشاق را داشته باشيم؟! يا برعكس در آن شرايط زرنگي ها هم رنگ عوض مي كند و تبديل به بزدلي مي شود؟!
شما جناب مسئول فرهنگي! شما جناب مسئول سياسي! شما متوليان امر! چه كرديد كه دشمن را در اجراي اهداف خود آنچنان گستاخ نموده ايد كه حماسه هشت سال جانفشاني عاشقان مرد را از ياد برده، و در پشت مرزهاي كشورمان به رجزخواني افتاده است.
بگذريم...
بيان غفلت ها و اشتباهات گذشته، به جز آنكه عرق شرم بر پيشاني وجدانهاي بيدار بنشاند، كار ديگري انجام نمي دهد.
بياييد منبعد در هر كجا كه هستيم، در هر پست و مقامي كه هستيم، در هر وضعيتي كه هستيم، با هر توان و امكاناتي كه داريم؛ سعي كنيم دشمن از غفلت هايمان سوء استفاده نكند.
بياييد منبعد امكانات و مقدورات نظام اسلامي كشورمان را در جهت اهداف دشمن مورد استفاده قرار ندهيم.
بياييد منبعد بوي كباب واقعي را به كباب خوران بيت المال بچشانيم!
بياييد منبعد به جاي چهره كردن هنرپيشه، خواننده، ورزشكار، و... شهداي زنده را به جامعه جوان و تشنه فرهنگ ناب عاشقي معرفي كنيم.
بياييد منبعد به جاي اعطاي نشان هاي پرزرق و برق دنيايي به افرادي كه بويي از فرهنگ عشق و ايثار نبرده اند؛ نگاهي به شهداي زنده كه در گوشه آسايشگاه ها يا كنج غربت، لحظه ها را براي رسيدن زمان وصال معشوق، سر مي برند؛ اهداءكنيم.
بياييد منبعد حداقل قدرشناسان خوبي براي پاسداران نواميسمان در هشت سال دفاع مقدس باشيم.
بياييد منبعد براي نسل جوان فعلي، بجاي عشق هاي مجازي و منحرف دنيايي، عشق واقعي را تعريف و الگو قرار دهيم.
نگوييد چگونه؟! درست به همان صورت كه در اين چند سال گذشته فرهنگ ناب عاشقي و عشق بازي سبكبالان عاشق را با فرهنگ مدگرايي، چهره پرستي هنرپيشگان، خوانندگان، و ورزشكاران معاوضه كرديم.
نگوييد چگونه؟! درست همان گونه كه در اين چند سال گذشته، آن فضاي پاك و زلال عاشقانه را اينگونه مسموم و زهرآلود كرده ايم.
نگوييد چگونه؟! همانگونه كه در اين چند ساله، مداحان اهل بيت سلام الله عليه را خواننده كرديم!
اگر دقت كنيم، راه كار در عملكرد اين چند ساله خودمان مستتر است! تنها به جاي چهره نمودن برخي...، عاشقان حقيقي و شهداي زنده را جايگزين كنيد. همه چيز خود به خود در مسير الهي قرار مي گيرد...
بياييد... بله! شما بياييد، آنها آمده اند. تنها يك ياعلي مي خواهد تا عشق دگرباره آغاز شود. زيرا:
فرهنگ شهدا، فرهنگ ايثار و از خودگذشتگي است.
فرهنگ شهدا، فرهنگ خدمت به خلق خدا در بالاترين حد است.
فرهنگ شهدا، فرهنگ مبارزه با منفعت طلبي و خودخواهي هاي فردي است.
فرهنگ شهدا، فرهنگ عدالت علي(ع)، صبوري حسن(ع) شجاعت حسين(ع) و فرياد رساي زينب(س) است.
فرهنگ شهدا، فرهنگ مبارزه با هر فسادي، تحت هر عنواني، و از سوي هر فردي مي باشد.
فرهنگ شهدا...
جان كلام، بيائيد از جبهه ها به همراه پيكر مطهر شهدا، فرهنگ ناب عاشقي آنان را به شهرها بياوريم.

والسلام علي من اتبع الهدي

روزنامه کیهان 91/1/14


   نوشته شده در دوشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۹۱  توسط حسین حاتمی بهاباد-عباس حاتمی-  فضای شهربهاباد امروز پنج شنبه همزمان با ایام شهادت حضرت امام حسین (علیه السلام) با پذیرایی وتشییع پیکرمطهر دوتن از شهیدان گمنام هشت سال دفاع مقدس باردیگر عاشورایی شد. 
مراسم تشییع پیکراین شهیدان در میان حزن واندوه وفریادهای یاحسین صدها نفراز مردم ولایتی وشهیدپرور بهاباد برگزارشد.
مراسم تشییع پیکر این عزیزان از ساعت 5/8 صبح از محل ناحیه مقاومت سپاه بهاباد آغاز وپیکر مطهروپاک این شهیدان برروی دستان مردم تا میدان نماز همراهی ودر خاک آرام گرفتند.
مردم بهاباد در قالب هیئتهای مذهبی به عزاداری پرداختند وبا قرائت فاتحه ونثار گل به مقام شامخ این شهیدان گلگون کفن ادای احترام کرده ودیگربار عهدخویش را با شهدا ،امام شهدا ومقام معظم رهبری مستحکم کردند.

این دو شهید گمنام 22 و 24 ساله واز مجموعه شهدایی هستند که به طور همزمان در 16 نقطه از میهن اسلامی تشییع می‌شوند و در عملیات‌های فتح‌المبین، رمضان، والفجر3، خیبر، بدر و تک عملیاتی دشمن در سال 66 به فیض شهادت نائل شده‌اند و پیکرهای مطهر آنها از مناطق عملیاتی غرب کرخه، زید، مهران، جزیره مجنون، شرق دجله و سومار کشف شده‌‌ است.

   نوشته شده در جمعه یازدهم آذر ۱۳۹۰  توسط حسین حاتمی پیکرمطهروپاک شهدای گمنام دوران دفاع مقدس امروزچهارشنبه وارد شهر شهید پرور بهاباد شد و مورد استقبال پر شور و سرشار از احساس مردم بهاباد قرار گرفت.


پیکر این شهدای بزرگوار پس از مراسم استقبال به سپاه بهاباد انتقال داده شد تاامشب مراسم وداع مردم بهاباد با این شهدای بزرگوار در مسجدجامع این شهر برگزار شود.


این شهدا 22 و24 ساله در عمليات بدر واقع در شرق دجله به مقام رفیع شهادت دست یافته اند وفردا درمیان حزن واندوه عزاداران حسینی تشییع ودر میدان نماز شهرستان بهاباد خاکسپاری خواهند شد.

   نوشته شده در جمعه یازدهم آذر ۱۳۹۰  توسط حسین حاتمی یادواره شهدای طلبه و روحانی بهاباد

یادواره شهدای طلبه و روحانی بهاباد


   نوشته شده در شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۹  توسط حسین حاتمی موضوع: شهید محمد مهدی جلیلی
 اولین یادمان شهدای طلبه شهرستان بهاباد یک شنبه19 دیماه 89 بعداز نماز مغرب وعشاء  در مجتمع ملا عبدالله بهاباد برگزار می شود

شهرستان بهاباد دردفاع مقدس دوشهید طلبه تقدیم اسلام کرده است.

1- شهید والامقام محمدحسن زمانی نژاد متولد 1347  شهادت 28/12/1366 عملیات کربلای 10 کردستان

2- شهید والامقام محمد مهدی جلیلی  متولد 1346 شهادت 18/10/1365 عملیات کربلای 5 شلمچه

به امید شرکت امت حزب الله وولایتمدار بهاباد 


   نوشته شده در جمعه هفدهم دی ۱۳۸۹  توسط حسین حاتمی شهيد «حميدرضا ملاحسني» پس از 27 سال در تاريخ 12 مهر 89 به عنوان شهيد گمنام در بوستان نهج‌البلاغه آرام گرفت، طي تحقيقات ميداني از مراجع مربوطه مشخص شد، مزار شهيد 18 ساله متعلق به اين شهيد مفقود است.

http://rajanews.com/Detail.asp?id=74576

farsnews.net


   نوشته شده در سه شنبه چهاردهم دی ۱۳۸۹  توسط حسین حاتمی  «ابورياض» از افسران ارتش عراق در زمان جنگ هشت ساله و رجال سياسي فعلي اين كشور نقل مي كند: در جبهه هاي جنگ مشغول نبرد بودم كه دژباني مرا خواست. فرمانده مان با ديدن من ، خبر كشته شدن پسرم را    

   نوشته شده در دوشنبه سیزدهم دی ۱۳۸۹  توسط حسین حاتمی موضوع: خبر شهدا

ای شیعیان من ....،

مرحوم محدث قومی می نویسد :

در مصباح کفعمی است که سکینه خاتون گفت: چون پدرم کشته شد آن بدن نازنین را در آغوش گرفتم حالت اغماء و بیهوشی برای من روی داد ، در آن حال شنیدم پدرم می فرمود :

شیعیان من ، هر گاه آب خوشگواری نوشیدید مرا یاد کنید و هر زمان مظلومیت غریب یا شهیدی به سمع شما رسید برای من ندبه و زاری کنید .

نوحه سرائی حضرت زینب سلام علیه الله و وداع آن خاتون

با جسد مطهرامام تشنه کام سلام الله علیه


آخـر از کـوی تو با دیـده ی گـریان رفتم

آمـــــدم با تو و با لشگـــر عــدوان رفت


http://www.loaloa.blogfa.com


   نوشته شده در جمعه بیست و ششم آذر ۱۳۸۹  توسط حسین حاتمی مسابقه پیامکی دل نوشته ای برای یک شهید  توسط مجمع طلاب بهابادی مقیم قم برگزار می شود 

علاقه مندان جهت شرکت در مسابقه می توانند جملات خود را به شماره 30007227001468  ارسال نمایند.

به زیباترین و کوتاهترین جمله ها جوایزی به رسم یابود اهدا خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال : یکشنبه 13 محرم الحرام 


   نوشته شده در سه شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۹  توسط مهدی موضوع: خبر شهدا


شعر یادواره شهدای بهاباد- شاعر بسیجی حسن لقمانی 


   نوشته شده در سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹  توسط حسین حاتمی موضوع: خبر شهدا
 گرامی باد یاد خاره شهدای آبانماه بهاباد

4

آبان

1362

محمد

غنی پور

بانه

عملیات والفجر 4

بنیز

11

آبان

1361

محمدحسین

حیدری

عین خوش

عملیات محرم

بنیز

11

آبان

1361

محمد

صادقی

عین خوش

عملیات محرم

کریم آباد

13

آبان

1361

ابراهیم

توکلی

عین خوش

عملیات محرم

بنیز

21

آبان

1365

حسین

عسکری بشکانی

باختران

 

بشکان

30

آبان

1360

عباس

مهری

کرخه

 

بنستان


   نوشته شده در سه شنبه یازدهم آبان ۱۳۸۹  توسط مهدی موضوع: خبر شهدا

عــمه ســادات ســلام علیــک
 روح   عبـــادات ســلام علیــک
 عـمه ســادات بگــو کیستــــی؟
 فــاطمه یــا زینــب ثانیستــــی؟
از سفـــــر کرببـــــــلا آمــــــدی؟
 یــا کــه بــدنبال رضــا آمـــــدی؟
 کاش شبی مست حضورم کنی
 با خبــر از وقــت ظـــهورم کنــی

سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه-س- مبارک باد


   نوشته شده در شنبه هفدهم مهر ۱۳۸۹  توسط مهدی  با یاری خداوند و عنایات خاصه حضرت بقیة الله الاعظم {ارواحنا فداه} سامانه پیامکی مجمع طلاب بهابادی مقیم قم با نام "شهید" از روز شنبه۱۷ مهرماه ۱۳۸۹ کار خود را رسما آغاز می کند که ان شاءالله هر دو هفته یکبار به مشترکین ارسال پیامک خواهد داشت .

لازم به ذکر است  نحوه عضویت در سامانه ارسال کلمه "شهید" به شماره 30007227001468 است .


   نوشته شده در شنبه هفدهم مهر ۱۳۸۹  توسط مهدی آخرين مطالبمقام معظم رهبري


شهید امیر حاج امینی

درباره ما ...
 
برچسب‌ها
 
 
موضوعات
 
 
نويسندگان
Basij Nasr