وبلاگ شهدای شهرستان بهاباد


بزرگ مرد تاريخ

 
لوگوي دوستان
گنجينه احاديث

جستجو گر گوگل
شهدای بهابادیکی ازشهدایی که شاید از جهتی تعلق خاطر به بهاباد داشته باشد بیسیم چی شهید احمد دانشی است آن هم به خاطر اینکه از مادری بهابادی از خاندان محترم اخوان است (حاجیه خانم اخوان همشیره مرحوم حاج حسن وحاج غلامحسین و احمد اخوان می باشند) وپدر بزرگوارشان حاج محمد حسن دانشی از روستای کهن واقع در 40 کیلومتری بهاباد و نویسنده ومعلم بازنشسته مدارس کرمان و الان ساکن شهر کرمان می باشند.

دراینجا جادارد گوشه ای از زندگی نامه و وصیتنامه شهید جاویدالاثر احمد دانشی را بنویسیم تا چراغ راه ما باشد.

زندگینامه :

شهیداحمددانشی درتیرماه 1349درشهراصفهان متولدگردید(به علت ادامه تحصیلات پدرش دردانشگاه اصفهان ،خانواده شان ازکرمان به اصفهان مهاجرت کرده بودند)تحصیلات ابتدایی خودرا دردبستان علوی وصدیق کرمان ودوره راهنمایی رادرمدرسه شهیدنامجو به پایان رساند.

ازسال دوم راهنمایی مرتبا شوق رفتن به جبهه راداشت اما به علت کمی جثه ونیزکمی سن پدرومادرازرفتن او ممانعت می کردند دوره دبیرستان را دردبیرستان شهداء 10دررشته علم تجربی شروع کرد درآغاز سال تحصیلی65-66 درحالی که 16 سال بیشترنداشت پدرومادر راراضی کرد اما ستاد اعزام به علت اینکه سن او کمتر از18 سال بود ازثبت نام اوممانعت نمود امااوبا دست بردن به شناسنامه وگرفتن کپی ازروی آن خودرا ثبت نام ودرآخرمهر65 با شهیدبزرگوارغلام رضا شمس الدینی که قبلا دوست وآشنا بود عازم جبهه شد وهمراه ایشان به واحدیگان دریایی لشکرثارالله رفت.

درواحدیگان دریایی ایشان درقسمت اداری همکاری داشت .دوستانش نقل کردند درهنگام شروع عملیات وقتی که اسامی قایقرانهارا می خواندند آقای شمس الدینی اسم ایشان وچند نفردیگر رابرخلاف انچه خودشان قبلا تصور می کردند نخوانده بود احمدبه شدت ناراحت شده وبه آقای شمس الدینی گفته بود که چرا به ماقایق نمی دهیدشمس الدینی جواب داده بود شما جثه تان ضعیف است وتوان این کاررا ندارید اگرمی خواهید درعملیات شرکت کنید بایدبرویدخرمشهردوره یک یا دو روزه بیسیم ببینید ودرعملیات بیسیم چی باشیدایشان ورفقایش باخوشحالی پذیرفته وپس ازگذراندن دوره درعملیات کربلای 4 شرکت نمودند.

در روزعملیات ایشان چندمرتبه برای آوردن زخمی ها وشهدا با قایق به ام الرصاص رفته بود ودر مرحله آخر چون جلیقه نجات به تن نکرده وبیسیم به پشتش بوده هنگامی که خمپاره دشمن به قایقی که اووشهیدشمس الدینی ویکی دیگر ازبرادران دراو بودند اصابت می کند هر سه نفر شهید می شوند ولی جنازه ایشان به واسطه سنگینی بیسیم ونبود جلیقه نجات ازقعرآب هرگز بالا نیامد.

پیکرمطهر این شهید هنوز مفقود الاثر است.

وصیتنامه :

بنام الله پاسدارحرمت خون شهیدان وسلام ودرود به ولی عصر (عج) ونایب برحقش خمینی بت شکن وسلام ودرود به روان پاک شهیدان وصیت نامه خود را شروع می کنم شهادت می دهم که نیست خدایی جز خدای یگانه وشهادت می دهم که محمد (ص)رسول خداست وعلی (ع)امام وولی مومنین است خدایا زمانی بود که من قادر به راندن پشه ای هم نبودم اما بانظر لطف ومرحمت تو به جایی رسیدم که می بایست را راست را پیشه گیرم ای خدا من اشتباه کردم وراه شیطان را رفتم ای خدای من بنده گناه کاری بیش نیستم حال که من را می بری من راببخش و ای خدای من ازعذاب آخرت تو می ترسم ازجواب دادن به سوالات تو که ازصرف کردن عمرخود ونماز وروزه واین هاست می ترسم . ای پدر ومادر کشته شدن من درمیدان جنگ به معنی این نیست که شهیدشده ام انگاه مرگ من فرا رسیده است وخواست خدااست که من اینجا بمیرم برادران وخواهران من که راه را اشتباه رفتند اما شما نروید اگر می خواهید راه راست را بروید همین بس که (اوصیکم بتقوی الله ونظم امرکم )وصیت می کنم شما را به تقوی الهی ونظم درامورتان ای برادران مسئله مرگ خیلی مهم است مرگ را به شوخی نگیرید خیلی سخت است البته برای کسانی که عمرخودرا صرف عبادت خداکرده اند خیلی شیرین حتی ازعسل هم شیرین تراست اما برا ی کسانی چون من واقعا سخت است من نمی دانم درآن دنیا چه به سرم می آید آیا خدا ازسرتقصیرات من خواهدگذشت یا نه همه می دانید که به سوی خدا می روید پس چرا نمی خواهید بدون شرمندگی باروی گشاده به استقبال مرگ بروید ای پدر ومادر برای من گنه کار5/1 سال نمازبخوانید و2ماه روزه بگیرید برای من زیارت اهل قبور بخوانید ازتمامی اقوام طلب عفو وبخشش دارم وامیددارم که اگربدی ازمن سرزده ببخشند پدرومادر عزیزم ازمن راضی باشید.


   نوشته شده در شنبه پنجم مهر 1393  توسط حسین حاتمی اگر در راهپیمایی ۲۲بهمن بهاباد حضور داشتید لابد از کثرت جمعیت شگفت زده شدید.برخلاف همه پیش بینی ها ، بی شک راهپیمایی امسال یکی از باشکوه ترین راهپیمایی های تاریخ بهاباد بود.مردم بهاباد علیرغم دل پرخونی که از پایمال شدن کرامت خود داشتند اما با حضور خود ثابت کردند که به خاطر حرکت غلط و وحشیانه عده ای نادان ، رهبر عزیز و بزرگوار خود را تنها نخواهند گذاشت و تا ابد به پای این انقلاب که ثمره خون هزاران شهید است خواهند ایستاد.

درود برمردم انقلابی وبابصیرت  بهاباد.دست مریزاد

 


   نوشته شده در جمعه بیست و هفتم بهمن 1391  توسط حسین حاتمی موضوع: خبر

نورالدین پسرایران


دست‌نوشته رهبر انقلاب بر حاشیه کتاب «نورالدین پسر ایران»

«بسم الله الرحمن الرحیم

این نیز یکی از زیباترین نقاشیهای صفحه‌ی پُرکار و اعجاز گونه‌ی هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی که از قریحه‌ی ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازک‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هائی که عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته میماند، از ویژگیهای برجسته‌ی این کتاب است. تنها نقصی که به نظر رسید نپرداختن به نقش فداکارانه‌ی همسری است که تلخی‌ها و دشواریهای زندگی با رزمنده‌ئی یکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر اَجر با او را پذیرفته است.

ساعات خوش و با صفائی را در مقاطع پیش از خواب با این کتاب گذراندم والحمدلله

90/10/20»


«نورالدین پسر ایران» كتاب خاطرات سید نورالدین عافی است؛ پسری شانزده ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی كه مانند دیگر رزمنده‌های نوجوان ایران با تلاش و زحمت فراوان رضایت والدین و مسئولین را برای اعزام به مناطق عملیاتی جلب كرد و از دی ماه 1359 -یعنی تنها سه ماه پس از آغاز جنگ تحمیلی- به جبهه‌های نبرد با متجاوزان رفت. او حضور در گردان‌های خط‌‌شكن لشكر 31 عاشورا را به عنوان نیروی آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌های مختلف تجربه كرده و بارها مجروح شده است. نورالدین نزدیك به هشتاد ماه از دوران جنگ تحمیلی را علیرغم جراحات سنگین و شهادت برادر كوچك‌ترش سید صادق -در برابر چشمانش- در جبهه ماند و در عملیات‌های متعددی حضور داشت و جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.   نوشته شده در شنبه پانزدهم مهر 1391  توسط حسین حاتمی  در آخرین روز از هفته دفاع مقدس توفیق رفیق شد وبه دیدار خانواده چهار شهید والامقام شهرستان بهاباد شتافتیم . این برنامه از طرف ناحیه مقاومت بسیج بهاباد ترتیب داده شده بود. 

1- درابتدا به منزل شهید حسین عبداللهی رفتیم. این شهید بزرگوار درسال 1346 درروستای شهید پرور سنجدک به دنیا آمد دوره ابتدایی را درزادگاهش ودوره راهنمایی ومتوسطه را در شهرستان بافق سپری کرد او دررشته راه وساختمان هنرستان فنی شهید باهنر بافق درس می خوانده وشبها درپایگاه محل حضور پیدا می کرد. این شهید عزیز با شهید سید حسین میرمحمدی که از همسایگانشان درروستا بود بسیار رفیق وهمراه بود... سید حسین در 12شهریور 1364 در جزیره مجنون به شهادت می رسد ودوره دلتنگی حسین هم شروع می شود . حسین بسیار عاشق شهادت بود وبالاخره در بهمن 1364 در جزیره مجنون ودر هنگامه عملیات والفجر 8 بال دربال ملایک گذاشته وبه آرزویش رسید. عموی شهید ، پس از شهادت حسین می گوید من هم شهید می شوم وبالاخره حبیب ابن مظاهرشهدای بافق وبهاباد شهیدحسن عبداللهی هم کمتراز سه ماه بعدازشهادت حسین به شهادت می رسد. وبه راستی آیا می دانید روستای سنجدک 6 شهید دارد. پدر ومادرشهید می گویند : خوشا به حال شهدا که راه خودرا شناختند ورفتند واز همان اول نورشهادت درجبین این عزیزان پیدا بود. ما ازراهی که این عزیزان رفتند به هیچ عنوان پشیمان نیستیم وحالا هم حاضریم هرزمان لازم باشد فرزندانمان را فدای اسلام وامام وانقلاب کنیم.    سر خم می سلامت  شکند اگر سبویی.


2 - دیدار بعدی با خانواده شهید رضا اخوان بود که بسیار جالب وپندآموزبود. حاج محمدمهدی اخوان پدر بزرگوارشهیدی که 24 است چشم انتظار فرزندش بوده ولی فقط درسال 81 خبر شهادت فرزندش آورده اندمی گویدک این انقلاب عظیم معجزه است چه کسی فکر می کرد اینطور انقلاب پیروز شود وآمریکاییهایی که کسی جرات نمی کرد به سگ آنها توهین کند اینطور مفتضح شده و شکست بخورند والان مردم درسراسر عالم  به پاخیزند و پرچم امریکا را آتش بزند .این معجزه نیست؟ .... اوازعظمت امام می گوید که چطور با شجاعت واعتقاد فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند این کلام معجزه است.

این پدر دلسوخته شهید با اعتقاد راسخ می گوید : مرگ حق است وانسانی که یک روز به دنیا می آید یک روز هم باید بمیرد چه بهتر که با شهادت بمیرد. من ازاینکه فرزندم درراه خدا واسلام شهید شده ذره ای پشیمان نیستم و می گویم او به نهایت آرزویش رسید خوشا به سعادتش . الان هم اگر اتفاقی بیفتد من با 80 سال سن جلو می افتم وسه پسردیگر در پشت سر آماده فداکاری خواهیم بود . چه فوزی بالا تراز شهادت در راه خدا.

3- دیدار با خانواده شهید حسینعلی غفوری هم خالی از لطف نبود

4 - در پایان سری زدیم به منزل شهید علیرضا عالمی زاده زدیم.


   نوشته شده در شنبه هشتم مهر 1391  توسط حسین حاتمی    نوشته شده در یکشنبه دوم مهر 1391  توسط حسین حاتمی خيلي بي معرفتيم!!!
توضيح ضروري:
قبل از آن كه متهم به برخي انگ هاي نچسب شوم، لازم به توضيح است كه حقير نگارنده نيز معتقد به حفظ حرمت مادي و معنوي تمامي قهرمانان كشور عزيزمان مي باشم.
علي دايي براي همه ايران دوست ها قابل احترام است، زيرا او آقاي گل جهان شناخته شده است. هر چند كه بابت هر گلي كه زده است چند گل هم نزده! زيرا هر گل او با همكاري تيمي حاصل شده و هر گل او با سكه هاي طلا جبران شده است.
علي دايي متولد 1348 است و دايي علي هم متولد .1348
دايي علي سال 1360 دندانه اي ناقابل به زير هشت (8) تاريخ تولد شناسنامه اش اضافه كرد تا مجوز حضور در جبهه هاي جنگ تحميلي را در سن 12 سالگي دريافت كند.
همزمان كه علي دايي سرش را مقابل توپ قرار مي داد براي اعتلاي ورزش كشورش، دايي علي نيز براي حفظ سرحدات مرزي كشور سرش را مقابل توپ و خمپاره و... قرار مي داد.
نتيجه اين شد كه علي دايي با بيش از 100 گل زده، شده آقاي گل جهان، و دايي علي با شكار بيش از 100 تانك متجاوز عراقي شد جانباز و خانه نشين...
هم اكنون علي دايي به علت سهل انگاري و صدمات وارده در تصادف در بيمارستان بستري است و دايي علي هم به دليل عارضه هاي شيميايي و...
خبر بستري شدن علي دايي به عنوان قهرمان ملي در تمامي بخش هاي مختلف خبري (دقت بفرماييد تمام بخش هاي خبري نه بخش خبرهاي ورزشي!) پخش شد! ولي خبر بستري شدن دايي علي را هيچ كس متوجه نشد!
همزمان با خبر تصادف علي دايي، سه نفر از رزمندگان دلاور لشكر علي ابن ابيطالب(ع) براي كمك رساني به مردمشان جانشان را فدا كردند، ولي هيچكس اين خبر را هم نديد!
ركورددار سني جانبازان شهيد شد، كسي نفهميد! زيرا متوليان فرهنگي از جمله صدا و سيما نخواستند بفهمند كه علي دايي و امثال او مديون جانفشاني دايي علي و امثال او هستند! شايد هم فهميدند و نخواستند روحيه عشق و ايثار قدري فضاي بهاري كشور را عطرآگين كند!
شايد مي خواهند نسل جديد به جاي آن كه مانند دايي علي لنگ هزينه هاي درماني اش در شب عيد باشد، غصه ساعت رولكس چند ده ميليوني اش را بخورد!!!
براي علي دايي هلي كوپتر جهت انتقالش به خصوصي ترين و ايضاً بهترين بيمارستان تهران اعزام مي شود و كل هزينه هاي سهل انگاري او را حضرات دست در كيسه بيت المال تقبل مي كنند، ولي امثال دايي علي بايد با همان امدادهاي غيبي روزگار خود را سر كنند! هر چند كه ديگر نه طلايي باقي مانده و نه فرشي و نه ...، تا غيب شود و هزينه هاي زندگي او تامين!!!
خيلي بي معرفتيم!!!
در هنگام تحويل سال 1391 از چند ساعت قبل تمامي شبكه هاي صدا و سيما حتي خواننده ها و هنر پيشه هاي دست چندم و فوتباليست هاي از رده خارج شده را به برنامه خود آورده بودند ولي دريغ از...
براستي چه جريان فكري مانع از بروز و گسترش فرهنگ ناب عاشقي در كشور اسلامي ما گرديد، آيا دشمن در نفوذ عوامل بدلي خود تا اين حد موفق عمل كرده است كه سراسر شبكه هاي تلويزيوني، راديويي و رسانه اي ما را در اختيار گرفته و به هر مناسبت چهره هايي را در منظر ديد نسل جوان كشورمان قرار مي دهد كه يا فوتباليست است يا خواننده، يا هنرپيشه، و... چرا به جاي الگو قرار دادن اينگونه افراد براي نسل جوان، نمي آييم شهداي زنده را مطرح كنيم؟!
چرا به جاي قهرمان ملي خطاب كردن فلان فوتباليست و معاف كردن او از خدمت سربازي، و دادن نشان افتخار و لياقت به اينگونه افراد، نمي آييم به شهداي زنده بها بدهيم؟! چرا همگام با دشمن سعي در فراموش كردن فرهنگ عاشقان سفر كرده را داريم؟!
وقتي مي آييم فلان خواننده و هنرپيشه مرد را كه زير ابرو برداشته است، و يا فلان هنرپيشه زن بزك كرده را كه در جامعه به عنوان افراد فاسد الاخلاق شهرت يافته اند، براي نسل جوان چهره و الگو مي كنيم، چه توقعي براي رعايت هنجارهاي ديني و اخلاقي جامعه، توسط نسل جوان داريم؟!
وقتي مي آييم فلان ورزشكار فاسدالاخلاق را الگوي جوانانمان قرار مي دهيم كه حتي در ميادين ورزشي نيز بويي از جوانمردي نبرده است، از جوانانمان چه توقعي داريم؟!
وقتي مي آييم ارزش خدمت به كشور و كسب افتخارات ملي را با سكه و ماشين برابر مي دانيم، ديگر جايي براي عرق ملي و ارزش هاي والاي مذهبي و اخلاقي باقي نمي ماند. و نتيجه آن مي شود همان ورزشكاري كه با نام مقدس ائمه سلام الله عليه، به موفقيت ورزشي رسيده است، اكنون براي تداوم افتخارآفريني هايش ، ماشين و خانه و ماديات دنيوي طلب مي كند! براستي كجا رفت آن فرهنگ عاشقي و آن زرنگي هاي عاشقانه؟!
كجا رفت آن فضاي عشق و ايثار؟! كجا رفت رضاي خدا در تمامي امورمان؟! كجا رفت سوز دعاهايمان؟! كجا رفتند خادمان بي ادعا؟! كجا رفت لحظه هاي ناب معاشقه؟!
براستي! اگر اكنون يكي، تنها يكي از آن سبكبالان عاشق از ما سؤال كند كه: ما براي حفظ ناموس اين كشور رفتيم، شما بعد از ما حتي به ناموس همسايه ديوار به ديوار خودتان هم رحم نكرديد! چه پاسخي داريم؟!
تصور بفرمائيد اگر اين فرهنگي كه الان حاكم شده است كه هركس در هر مقام و منصب، براي اداي وظيفه اش به كشور، درخواست ماديات دنيوي مي كند، اگر در زمان دفاع مقدس نيز اين اخلاق حاكم بود چه مي شد؟ در زماني كه براي تهييج به اصطلاح قهرمانان كشتي، وعده تحويل خودرو در فرودگاه داده مي شود! در زماني كه ركوردشكني، جايزه اش خانه و ماشين و ساير ماديات مي باشد! در زماني كه گل زدن در يك بازي فوتبال، مدال شجاعت و لياقت و قهرمان ملي، ارمغان مي آورد! اگر همين رويه در زمان دفاع مقدس حاكم بود، چه مي شد؟! تصور بفرماييد:
پشت ميدان مين رزمندگان زمينگير شده اند، آيا وعده خودرو و خانه مي تواند عاملي براي رفتن بر روي مين باشد؟! آيا با اين انگيزه هاي مادي، مي توان زرنگترين عشاق را داشته باشيم؟! يا برعكس در آن شرايط زرنگي ها هم رنگ عوض مي كند و تبديل به بزدلي مي شود؟!
شما جناب مسئول فرهنگي! شما جناب مسئول سياسي! شما متوليان امر! چه كرديد كه دشمن را در اجراي اهداف خود آنچنان گستاخ نموده ايد كه حماسه هشت سال جانفشاني عاشقان مرد را از ياد برده، و در پشت مرزهاي كشورمان به رجزخواني افتاده است.
بگذريم...
بيان غفلت ها و اشتباهات گذشته، به جز آنكه عرق شرم بر پيشاني وجدانهاي بيدار بنشاند، كار ديگري انجام نمي دهد.
بياييد منبعد در هر كجا كه هستيم، در هر پست و مقامي كه هستيم، در هر وضعيتي كه هستيم، با هر توان و امكاناتي كه داريم؛ سعي كنيم دشمن از غفلت هايمان سوء استفاده نكند.
بياييد منبعد امكانات و مقدورات نظام اسلامي كشورمان را در جهت اهداف دشمن مورد استفاده قرار ندهيم.
بياييد منبعد بوي كباب واقعي را به كباب خوران بيت المال بچشانيم!
بياييد منبعد به جاي چهره كردن هنرپيشه، خواننده، ورزشكار، و... شهداي زنده را به جامعه جوان و تشنه فرهنگ ناب عاشقي معرفي كنيم.
بياييد منبعد به جاي اعطاي نشان هاي پرزرق و برق دنيايي به افرادي كه بويي از فرهنگ عشق و ايثار نبرده اند؛ نگاهي به شهداي زنده كه در گوشه آسايشگاه ها يا كنج غربت، لحظه ها را براي رسيدن زمان وصال معشوق، سر مي برند؛ اهداءكنيم.
بياييد منبعد حداقل قدرشناسان خوبي براي پاسداران نواميسمان در هشت سال دفاع مقدس باشيم.
بياييد منبعد براي نسل جوان فعلي، بجاي عشق هاي مجازي و منحرف دنيايي، عشق واقعي را تعريف و الگو قرار دهيم.
نگوييد چگونه؟! درست به همان صورت كه در اين چند سال گذشته فرهنگ ناب عاشقي و عشق بازي سبكبالان عاشق را با فرهنگ مدگرايي، چهره پرستي هنرپيشگان، خوانندگان، و ورزشكاران معاوضه كرديم.
نگوييد چگونه؟! درست همان گونه كه در اين چند سال گذشته، آن فضاي پاك و زلال عاشقانه را اينگونه مسموم و زهرآلود كرده ايم.
نگوييد چگونه؟! همانگونه كه در اين چند ساله، مداحان اهل بيت سلام الله عليه را خواننده كرديم!
اگر دقت كنيم، راه كار در عملكرد اين چند ساله خودمان مستتر است! تنها به جاي چهره نمودن برخي...، عاشقان حقيقي و شهداي زنده را جايگزين كنيد. همه چيز خود به خود در مسير الهي قرار مي گيرد...
بياييد... بله! شما بياييد، آنها آمده اند. تنها يك ياعلي مي خواهد تا عشق دگرباره آغاز شود. زيرا:
فرهنگ شهدا، فرهنگ ايثار و از خودگذشتگي است.
فرهنگ شهدا، فرهنگ خدمت به خلق خدا در بالاترين حد است.
فرهنگ شهدا، فرهنگ مبارزه با منفعت طلبي و خودخواهي هاي فردي است.
فرهنگ شهدا، فرهنگ عدالت علي(ع)، صبوري حسن(ع) شجاعت حسين(ع) و فرياد رساي زينب(س) است.
فرهنگ شهدا، فرهنگ مبارزه با هر فسادي، تحت هر عنواني، و از سوي هر فردي مي باشد.
فرهنگ شهدا...
جان كلام، بيائيد از جبهه ها به همراه پيكر مطهر شهدا، فرهنگ ناب عاشقي آنان را به شهرها بياوريم.

والسلام علي من اتبع الهدي

روزنامه کیهان 91/1/14


   نوشته شده در دوشنبه چهاردهم فروردین 1391  توسط حسین حاتمی بهاباد-عباس حاتمی-  فضای شهربهاباد امروز پنج شنبه همزمان با ایام شهادت حضرت امام حسین (علیه السلام) با پذیرایی وتشییع پیکرمطهر دوتن از شهیدان گمنام هشت سال دفاع مقدس باردیگر عاشورایی شد. 
مراسم تشییع پیکراین شهیدان در میان حزن واندوه وفریادهای یاحسین صدها نفراز مردم ولایتی وشهیدپرور بهاباد برگزارشد.
مراسم تشییع پیکر این عزیزان از ساعت 5/8 صبح از محل ناحیه مقاومت سپاه بهاباد آغاز وپیکر مطهروپاک این شهیدان برروی دستان مردم تا میدان نماز همراهی ودر خاک آرام گرفتند.
مردم بهاباد در قالب هیئتهای مذهبی به عزاداری پرداختند وبا قرائت فاتحه ونثار گل به مقام شامخ این شهیدان گلگون کفن ادای احترام کرده ودیگربار عهدخویش را با شهدا ،امام شهدا ومقام معظم رهبری مستحکم کردند.

این دو شهید گمنام 22 و 24 ساله واز مجموعه شهدایی هستند که به طور همزمان در 16 نقطه از میهن اسلامی تشییع می‌شوند و در عملیات‌های فتح‌المبین، رمضان، والفجر3، خیبر، بدر و تک عملیاتی دشمن در سال 66 به فیض شهادت نائل شده‌اند و پیکرهای مطهر آنها از مناطق عملیاتی غرب کرخه، زید، مهران، جزیره مجنون، شرق دجله و سومار کشف شده‌‌ است.

   نوشته شده در جمعه یازدهم آذر 1390  توسط حسین حاتمی پیکرمطهروپاک شهدای گمنام دوران دفاع مقدس امروزچهارشنبه وارد شهر شهید پرور بهاباد شد و مورد استقبال پر شور و سرشار از احساس مردم بهاباد قرار گرفت.


پیکر این شهدای بزرگوار پس از مراسم استقبال به سپاه بهاباد انتقال داده شد تاامشب مراسم وداع مردم بهاباد با این شهدای بزرگوار در مسجدجامع این شهر برگزار شود.


این شهدا 22 و24 ساله در عمليات بدر واقع در شرق دجله به مقام رفیع شهادت دست یافته اند وفردا درمیان حزن واندوه عزاداران حسینی تشییع ودر میدان نماز شهرستان بهاباد خاکسپاری خواهند شد.

   نوشته شده در جمعه یازدهم آذر 1390  توسط حسین حاتمی یادواره شهدای طلبه و روحانی بهاباد

یادواره شهدای طلبه و روحانی بهاباد


   نوشته شده در شنبه بیست و پنجم دی 1389  توسط حسین حاتمی موضوع: شهید محمد مهدی جلیلی
 اولین یادمان شهدای طلبه شهرستان بهاباد یک شنبه19 دیماه 89 بعداز نماز مغرب وعشاء  در مجتمع ملا عبدالله بهاباد برگزار می شود

شهرستان بهاباد دردفاع مقدس دوشهید طلبه تقدیم اسلام کرده است.

1- شهید والامقام محمدحسن زمانی نژاد متولد 1347  شهادت 28/12/1366 عملیات کربلای 10 کردستان

2- شهید والامقام محمد مهدی جلیلی  متولد 1346 شهادت 18/10/1365 عملیات کربلای 5 شلمچه

به امید شرکت امت حزب الله وولایتمدار بهاباد 


   نوشته شده در جمعه هفدهم دی 1389  توسط حسین حاتمی شهيد «حميدرضا ملاحسني» پس از 27 سال در تاريخ 12 مهر 89 به عنوان شهيد گمنام در بوستان نهج‌البلاغه آرام گرفت، طي تحقيقات ميداني از مراجع مربوطه مشخص شد، مزار شهيد 18 ساله متعلق به اين شهيد مفقود است.

http://rajanews.com/Detail.asp?id=74576

farsnews.net


   نوشته شده در سه شنبه چهاردهم دی 1389  توسط حسین حاتمی  «ابورياض» از افسران ارتش عراق در زمان جنگ هشت ساله و رجال سياسي فعلي اين كشور نقل مي كند: در جبهه هاي جنگ مشغول نبرد بودم كه دژباني مرا خواست. فرمانده مان با ديدن من ، خبر كشته شدن پسرم را    

   نوشته شده در دوشنبه سیزدهم دی 1389  توسط حسین حاتمی 
ای شیعیان من ....،

مرحوم محدث قومی می نویسد :

در مصباح کفعمی است که سکینه خاتون گفت: چون پدرم کشته شد آن بدن نازنین را در آغوش گرفتم حالت اغماء و بیهوشی برای من روی داد ، در آن حال شنیدم پدرم می فرمود :

شیعیان من ، هر گاه آب خوشگواری نوشیدید مرا یاد کنید و هر زمان مظلومیت غریب یا شهیدی به سمع شما رسید برای من ندبه و زاری کنید .

نوحه سرائی حضرت زینب سلام علیه الله و وداع آن خاتون

با جسد مطهرامام تشنه کام سلام الله علیه


آخـر از کـوی تو با دیـده ی گـریان رفتم

آمـــــدم با تو و با لشگـــر عــدوان رفت


http://www.loaloa.blogfa.com


   نوشته شده در جمعه بیست و ششم آذر 1389  توسط حسین حاتمی مسابقه پیامکی دل نوشته ای برای یک شهید  توسط مجمع طلاب بهابادی مقیم قم برگزار می شود 

علاقه مندان جهت شرکت در مسابقه می توانند جملات خود را به شماره 30007227001468  ارسال نمایند.

به زیباترین و کوتاهترین جمله ها جوایزی به رسم یابود اهدا خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال : یکشنبه 13 محرم الحرام 


   نوشته شده در سه شنبه شانزدهم آذر 1389  توسط مهدی 
شعر یادواره شهدای بهاباد- شاعر بسیجی حسن لقمانی 


   نوشته شده در سه شنبه نهم آذر 1389  توسط حسین حاتمی  گرامی باد یاد خاره شهدای آبانماه بهاباد

4

آبان

1362

محمد

غنی پور

بانه

عملیات والفجر 4

بنیز

11

آبان

1361

محمدحسین

حیدری

عین خوش

عملیات محرم

بنیز

11

آبان

1361

محمد

صادقی

عین خوش

عملیات محرم

کریم آباد

13

آبان

1361

ابراهیم

توکلی

عین خوش

عملیات محرم

بنیز

21

آبان

1365

حسین

عسکری بشکانی

باختران

 

بشکان

30

آبان

1360

عباس

مهری

کرخه

 

بنستان


   نوشته شده در سه شنبه یازدهم آبان 1389  توسط مهدی عــمه ســادات ســلام علیــک
 روح   عبـــادات ســلام علیــک
 عـمه ســادات بگــو کیستــــی؟
 فــاطمه یــا زینــب ثانیستــــی؟
از سفـــــر کرببـــــــلا آمــــــدی؟
 یــا کــه بــدنبال رضــا آمـــــدی؟
 کاش شبی مست حضورم کنی
 با خبــر از وقــت ظـــهورم کنــی

سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه-س- مبارک باد


   نوشته شده در شنبه هفدهم مهر 1389  توسط مهدی  با یاری خداوند و عنایات خاصه حضرت بقیة الله الاعظم {ارواحنا فداه} سامانه پیامکی مجمع طلاب بهابادی مقیم قم با نام "شهید" از روز شنبه۱۷ مهرماه ۱۳۸۹ کار خود را رسما آغاز می کند که ان شاءالله هر دو هفته یکبار به مشترکین ارسال پیامک خواهد داشت .

لازم به ذکر است  نحوه عضویت در سامانه ارسال کلمه "شهید" به شماره 30007227001468 است .


   نوشته شده در شنبه هفدهم مهر 1389  توسط مهدی آخرين مطالبمقام معظم رهبري


شهید امیر حاج امینی

درباره ما ...
 
برچسب‌ها
 
 
 
 
نويسندگان
Basij Nasr